За красунею на ялинкові базари

08 грудня 2020

         Наближається святкування Нового року. З давніх часів зелена красуня стала невід’ємним атрибутом новорічних свят. Люди вже багато років виховані на тому, що Новий рік без ялинки – це не Новий рік. У зв’язку з цим, кожен бажає зустріти це свято з ялинкою.

          Але щоб лісові красуні дійсно принесли в родини відчуття радості свята, їх необхідно придбати законним чином і без шкоди для лісу. Для жителів Козелеччини придбати ялинку не проблема. Для цього в ДП “Остерський лісгосп”  в кожному лісництві створені ялинкові базари. Ціни у нас цілком доступні. Ялинки розміром від 1 до 2 метрів відпускаємо за 75 – 100 гривень, в залежності від висоти та породи (сосна, ялинка).

       Також нагадуємо любителям погріти руки на незаконному бізнесі чи самовільно похазяйнувати у зелених насадженнях є загроза бути притягнутим до відповідальності.

  Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення: незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн.

За шкоду заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

Також відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання – тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

        Тому, шановні земляки, не треба псувати собі свято, придбайте новорічну ялинку на ялинкових базарах.