Впіймали банду лісокрадів

18 липня 2018

 

Впіймали банду лісокрадів

 

Рейдова бригада ДП «Остерське лісове господарство» при проведенні патрулювання по лісових масивах виявила заїзд в ліс автомобіля. Пройшовши по слідах працівники державної лісової охорони виявили незаконну порубку дерев. Всі дерева були розпиляні та підготовлені для перевезення. Було прийнято рішення зробити засідку та впіймати лісокрадів. Для цього була визвана ще одна рейдова бригата з лісгоспу та патрульна поліція  Козелецького віділення поліції.

Близько 23 години в ліс приїхав трактор МТЗ-82 з гідрозахватом та прицепом.  За трактором зразу приїхав автомобіль НИВА ВАЗ-2121 з трьома правопорушниками грузити лісопродукцію. Було прийнято рішення, щоб правопорушники загрузили лісопродукцію в прицеп. В 23.40 затримано на місці скоєння злочину трактор МТЗ 82 з прицепом, в якому знаходився пиловник сосновий 1 гатунку та автомобіль Нива ВАЗ 2121, в якому знаходились дві бензопилки. Затримано чотири правопорушника. Трактор з лісопродукцією та автомобіль Нива з бензопилами були відправлені на зберігання в Козелецьке ВП..

Незаконно зрубано 11 дерев сосни загальною масою 8,44 кбм. Шкода заподіяна лісу складає 74 тис. 910 грн.

По даному факту незаконної рубки відкрито кримінальне провадження №12018270130000455 і проводяться слідчі дії.  Дане правопорушення згідно ст..246 Кримінального кодексу України карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з конфіскацією незаконно добутої лісопродукції, бензопил та транспорту.  

 

Інженер охорони і захисту лісу ДП «Остерське лісове господарство»: Жила Олександр.