Валерій Черняков провів брифінг за результатами роботи підприємств Держлісагентсва I півріччя 2014 року

07 серпня 2014

31 липня в прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбувся брифінг Голови Державного агентства лісовихресурсів Валерія Чернякова на тему: «Лісова галузь: підсумки першого півріччя 2014 року і плани на 2015 рік».

За словами очільника лісове господарство України, не зважаючи на складну економічну ситуацію в державі залишається однією  із найбільш динамічно розвиваючих, економічно ефективних галузей.

За I півріччя 2014 року спостерігається зростання господарсько-фінансових показників діяльності підприємств Держлісагентства.

Обсяг реалізованої продукції покращився на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 3245 млн. грн. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників в цілому по галузі підвищилась на  11% й становить 3173 грн.Сплачено платежів до бюджетів усіх рівнів та Єдиного соціального внеску в сумі   820  млн. грн. (що майже  на 15% більше відповідного періоду минулого року).

В напрямку лісозаготівлі, в середньому по Держлісагентству Українизросла ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини і становить 465 грн. Всі управління лісового господарства мають ріст даного показника у порівнянні з минулим роком.

В лісовому господарстві підприємства галузі забезпечили виконання всіх запланованих завдань з відтворення лісів. Висівання і садіння на землях лісогосподарського призначення виконано на площі 30,7 тис. гектарів, у тому числі створено нових лісів 4,9 тис. га. Заходи із формування рубок молодняків проведені на площі 18,5 тис. га (115% до завдання). Під час проведення рубок головного користування заготовлено 3,8 млн. куб м. ліквідної деревини,

В деревообробному секторі перероблено  близько  605 тис. кбм деревини, що на 2 %, менше ніж за відповідний період 2013 року. Випуск продукції переробки склав 371, 6 млн. грн. Виробіток на одного працюючого збільшився на 13,6 тис. грн.  в порівнянні з І півріччям 2013 року і складає близько  95 тис. грн.

По охороні і захисту лісу працівниками галузі здійснено весь необхідний комплекс заходів щодо збереження лісових масивів. З метою попередження лісових пожеж підприємствами влаштовано 82 км протипожежних розривів та 38 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними  в обсязі 125 тис. км.

Для розвитку лісової інфраструктури лісівниками побудовано 297 км. лісових автомобільних доріг та облаштованодорожнім одягом більше 111 км.

Задля розширення та збереження лісового фонду держави, забезпечення сталого розвитку лісового господарстваДержлісагентство планує наступні напрямки роботи:

Впровадження принципів невиснажливого лісокористування.

– Забезпечення охорони лісів від пожеж, зменшення їх кількості та мінімізація наслідків, насамперед збереження природних екосистем та ресурсного потенціалу лісів.

– Забезпечення охорони лісів від незаконних рубок та інших порушень лісового законодавства.

– Розвиток лісової транспортної інфраструктури.

– Вдосконалення нормативного регулювання екологічно орієнтованого та комплексного використання лісовихресурсів.

– Забезпечення розширеного відтворення лісів з метою збільшення площі лісів країни до оптимального рівня.

– Здійснення передачі лісів, що перебувають у державній власності, крім тих, що безпосередньо використовуються для потреб оборони, до сфери управління Держлісгоспу для ведення лісового господарства.

– Вдосконалення системи лісовпорядкування, інвентаризації і моніторингу стану лісів на основі геоінформаційнихтехнологій.

– Вдосконалення системи лісокористування (вік, види, способи рубок та їх планування), зменшення обсягів суцільних рубок, заміна їх на поступові і вибіркові.

Також на брифінгу журналістами піднімалися питання, що безпосередньо стосувалися лісового господарства, зокрема, обсягів реалізації продукції, деревообробки, правомірного використання земель лісового фонду. Дискусійного характеруобговорення набуло після низки питань про боротьбу з корупцією, про законодавчу зміну щодо напрямку мисливства та полювання.