Посадка лісу - гаряча пора для лісівників

20 березня 2017

Посадка лісу - гаряча пора для лісівників

Ось і починається весняна пора. Початок кропіткої роботи для лісівників. Так, працівники ДП «Остерський лісгосп» вже почали заходи по відновленню лісів. У цьому році планується посадити лісових насаджень на площі 180 га.З них ДЛФ-150 га,Нові ліси -30га. та доповнити лісових насаджень минулих років -100 га.Стовідсотково заліснюватимуться не тільки зруби минулого року, але й цьогорічні. Для того, щоб охопити такі території, було вирощено 1 мільйон 820 тисяч штук стандартних сіянців.

Те, що процес вирощування лісу - клопітка й багаторічна праця, знають, мабуть, всі. Щоб зрозуміти об'єм робіт, додамо, що для цього обираються тільки плюсові й елітні дерева, насіння превіряється лісонасіневою інспекцією, якщо висновки задовільні – його висівають у постійні або тимчасові розсадники. Саме тут дбайливі руки доглядають за ним, із нетерпінням чекають на перші паростки. Через рік  чи два сіянці викопують і висаджують вже на постійне місце, туди, де через роки зеленітиме густий молодняк. До речі, такі розсадники знаходяться в кожному лісництві!

Ось так, із року в рік, люди, які бережуть і примножують наші ліси, замикають, здавалося б, природний цикл своєю працею: із шишки - насінинка, потім - сіянець, далі - саджанець.

Окрім основних лісоутворюючих порід, таких як сосна звичайна, ялина, дуб звичайний, вільха, лісгоспом вирощується та реалізується садивно-декоративний матеріал (ялівець, туї, самшит та ін..), що може використовуватися як для озеленення .

До речі, у цьому році буде додатково посаджено 5 га плантацій новорічних ялинок. Між іншим, у передноворічні свята в лісгоспі можна придбати не тільки зрубані зелені деревця, але й і в горщиках, які згодом висаджуються у грунт.

Приємно, що останнім часом все більше молоді долучається до процесу відновлення лісу. На базі Остерського лісгоспу створено два шкільних лісництва, Остерське і Моровське, вихованці яких на практиці пізнають радість спілкування з природою.

Звичайно, ліси відновлювати потрібно, і робота вже ведеться. Але, на жаль,  з якихось причин  частішають акти «лісового вандалізму». Так, не дивлячись на цілодобову зайнятість лісової охорони, вирубуються дуби, підпалюється суха рослинність, вогонь від якої швидко розповсюджується  та поглинає десятки гектар  лісових насаджень. І вина тому – людський фактор. У воєнні роки ліс був порятунком для людей, у роки голодомору – годував, у період холодів – обігрівав. Та й сьогодні важко переоцінити його функцію у нашому житті. То чому ж ми ладні так просто його знищити?.... Доки зелені насадження належать державі, лісгоспи активно проводять лісовідновлювальні роботи, вирощують у декілька разів більше саджанців, ніж вирубують дерев.

Тож з приходом весни починається гаряча пора, а це, як відомо, не тільки посадка лісу, але й підготовка до пожежо-небезпечного періоду. Так, створюються мінералізовані смуги, посилюється лісова охорона, ведеться підготовча робота із технічними засобами. На цей час забороняється відвідування лісу неслужбовим транспортом, та це не означає, що в ліс – ні ногою. Будь ласка, відпочивайте, насолоджуйтеся цілющим подихом природи, але у спеціально відведених місцях – рекреаційних пунктах, які оснащені всім необхідним для повноцінного проведення часу.

Тож шановні любителі флори та фауни! Будьмо свідомими й збережімо ліс разом!!!