Операція “Новорічна ялинка

21 грудня 2015

 

Операція

«Новорічна ялинка»

 

 

      З наближенням Нового року всі ми готуємось до новорічних та різдвяних свят коли в наших оселях за традицією з’являться святково прикрашені ялинки. Але щоб лісові красуні дійсно принесли в родини відчуття радості свята, вони повинні бути придбані законним чином і без шкоди для лісу. Тому до свята почали готуватися  і працівники відповідних органів, аби запобігти  неконтрольованій вирубці ялинок та сосен.

 

         З метою посилення державного контролю за охороною хвойних насаджень з 12 грудня 2015 року в області розпочато операцію “Новорічна ялинка”.

          В районах і містах області створені оперативні рейдові групи, до складу яких увійшли працівники державної лісової охорони, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, співробітники міліції, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Отже, любителям погріти руки на незаконному бізнесі чи самовільно похазяйнувати у зелених насадженнях буде створена загроза бути притягнутим до відповідальності і втратити з власної кишені від 300 до 4000 грн.

        Для законного продажу ялинок, приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів, а саме: товарно-транспортну накладну з лісництва, в якому придбано ялинки, сертифікат радіаційного обстеження ялинок, дозвіл на торгівлю. На кожній лісовій красуні повинна бути спеціальна електронна бирка, яку зняти з дерева без пошкодження неможливо. У ній буде міститься вся інформація про походження хвойного дерева.

         Для всіх бажаючих придбати ялинку не проблема. Для цього в

ДП “Остерський лісгосп”  є 20 га спеціальних плантацій новорічних ялинок. Без ніякої шкоди для навколишнього середовища може реалізувати близько 5 тисяч стандартних новорічних ялинок. Ціни у нас цілком доступні. Ялинки розміром від 1 до 2 метрів відпускаємо по 35-80 гривень, в залежності від висоти. В Горбачівському лісництві с. Кіпті в наявності є ялини з закритою кореневою системою по ціні 200 грн.

          

 

        

          

    Інженер охорони і захисту лісу

         ДП “Остерський лісгосп”                                            О.М.Жила