Операція “Новорічна ялинка

19 грудня 2014

       Щороку в передноворічний період на території нашої країни проводиться операція «Новорічна ялинка». Метою цієї операції є посилення державного контролю за охороною хвойних насаджень  від незаконних рубок у передноворічний період 2015 року.

        В районах і містах області створені оперативні рейдові групи, до складу яких увійшли працівники державної лісової охорони,  державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, співробітники міліції, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Отже, любителям погріти руки на незаконному бізнесі чи самовільно похазяйнував-ти у зелених насадженнях буде створена загроза бути притягнутим до відповідальності і втратити з власної кишені від 200 до 4000 грн.

        Для законного продажу ялинок, приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів, а саме: товарно-транспортну накладну з лісництва, в якому придбано ялинки, сертифікат радіаційного обстеження ялинок, дозвіл на торгівлю. На кожній лісовій красуні повинна бути спеціальна електронна бирка, яку зняти з дерева без пошкодження неможливо. У ній буде міститься вся інформація про походження хвойного дерева.

         Для всіх бажаючих придбати ялинку не проблема. Для цього в ДП “Остерський лісгосп”  є 20 га спеціальних плантацій новорічних ялинок. Без ніякої шкоди для навколишнього середовища може реалізувати близько 5 тисяч стандартних новорічних ялинок. Ціни у нас цілком доступні. Ялинки розміром від 1 до 2 метрів відпускаємо по 35-65 гривень, в залежності від висоти. В Горбачівському лісництві с. Кіпті в наявності є ялини з закритою кореневою системою по ціні 50-195 грн.

          

 

        

          

                   Інженер охорони і захисту

               лісу ДП “Остерський лісгосп”                           О.М.Жила