Операція "Новорічна ялинка"

12 лютого 2014

                  Операція “Новорічна ялинка”

            Новий рік – казкове свято, під час якого здійснюються всі бажання – так кажуть батьки дітям, в новорічну ніч. На наступний день діти знаходять подарунки під ялинкою. Але щоб лісові красуні дійсно принесли в родини відчуття радості свята, вони повинні бути придбані законним чином і без шкоди для лісу. Тому до свята почали готуватися  і працівники відповідних органів, аби запобігти  неконтрольованій вирубці ялинок та сосен.

            Відповідно до п.6 «Положення про державну лісову охорону, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 16.09.2009 року №976, створені рейдові бригади з працівників державної лісової охорони за участю представників органів МВС, Мін природи та місцевих органів виконавчої влади.

            Державне агентство лісових ресурсів запровадило новацію для обліку та контролю

за обігом новорічних ялинок.

            На кожну лісову красуню причеплять спеціальну електронну бірку, яку зняти з дерева без пошкодження неможливо. У ньому буде міститься вся інформація про походження хвойного дерева.

            Завдяки цьому, можна визначити відповідність товару супровідним документам,

тому будь-якому працівнику міліції або іншим працівникам правоохоронним органам буде легко перевірити законність придбання хвойних красунь. 

            З метою посилення державного контролю за охороною хвойних насаджень з 9 грудня 2013 року в області розпочато операцію “Новорічна ялинка”.

            В районах і містах області створені оперативні рейдові групи, до складу яких увійшли працівники державної лісової охорони, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, співробітники міліції,  представники громадських організацій та засобів масової інформації. Отже, любителям погріти руки на незаконному бізнесі чи самовільно похазяйнувати у зелених насадженнях буде створена загроза бути притягнутим до відповідальності і втратити з власної кишені від 298 до 2128 грн.

            Для жителів Козелеччини придбати ялинку не проблема. Для цього в ДП “Остерський лісгосп”  є 9 га спеціальних плантацій новорічних ялинок. Без ніякої шкоди для навколишнього середовища може реалізувати близько 10 тис. стандартних новорічних ялинок. Ціни у нас цілком доступні. Ялинки розміром від 1 до 3 метрів відпускаємо за 40-140 гривень, в залежності від висоти та породи /сосна, ялинка/.

                     Інженер охорони і захисту

                   лісу ДП “Остерський лісгосп”                                  О.М.Жила