Обережно, в лісі оси !

24 липня 2019

Найбільше укусів бджіл та ос зазвичай фіксують у липні та серпні. 

Реакція на укус комах може бути нормальною або алергічною. Якщо у людини є алергія, укус комахи може стати небезпечним для життя. В разі укусу бджоли поважно негайно видалити жало, оскільки воно виділяє отруту ще в перебіг деякого часу. Чим більше ви зволікатимете, тим більше отрути попаде у ваш організм. Витягувати жало бджоли потрібно не шляхом натискання пальцями або пінцетом, оскільки у такому разі в організм попаде ще більше отрути, а узяти пластикову картку або тупу сторону ножа і провести по ужаленому місцю. В разі укусу комахи в руку, необхідно зняти прикраси: кільця, годинник, браслети і так далі. Оси, шершні і джмелі не залишають жал, і можуть укусити ще раз. Але не рекомендується давити цих комах, оскільки якщо лопне міхур з отрутою, цей запах залучить ще більше комах, для яких він послужить сигналом про небезпеку. Якщо почнеться алергія, вона може виявитися у вигляді задухи, набряку особи, утрудненого дихання, кропив'яного висипу по всьому тілу, зниженні тиску.

 

Як надати першу допомогу людині після укусу? Украй поважно допомогти укушеній людині зручно лягти або сісти. Якщо людина починає задихатися, посадите його так, щоб йому було зручно дихати. Якщо він відчуває слабкість, запаморочення, покладете його і підніміть ноги вище за голову. Спостерігайте і стежите за ознаками життя укушеної людини: свідомість, дихання, пульс, шкірні зміни.

Алергікам лікарки рекомендують носити з собою ампулу адреналіну в сезон ос і шершнів, який можна ввести відразу після укусу. Якщо потерпілий має при собі автоматичний шприц Epipen з адреналіном, ліки потрібно ввести в м'язи стегна або плеча. Якщо набряк поширюється, а симптоматика погіршується, необхідно викликати швидку допомогу або терміново везти потерпілого до найближчої лікувальної установи.

Навіть людині, в якої немає алергії, може загрожувати небезпеку в разі укусу в рот або глотку. Локальний набряк в результаті реакції може заблокувати дихальні дороги, викликавши задуху у людини.

Як понизити біль від укусу в домашніх умовах? Якщо у вас немає алергії, то ви відчуєте лише біль, пульсацію і жалення в місці укусу. Добре промийте місце укусу з милом, щоб попередити виникнення інфекції. Існує безліч ліків від укусів і придушення свербіння. Якщо у вас немає їх під рукою, в домашніх умовах понизити свербіння можна за допомогою зубної пасти, яку потрібно нанести прямо на місце укусу.

  Паста нейтралізує отруйну кислоту, що виділяється бджолиною, осиною або джмелиною отрутою. Для полегшення болю покладете холодний компрес (лід або заморожений предмет з морозильної камери) на місце укусу і потримаєте мінімум 10 хвилин. На почервонілу ділянку можна покласти змочену у воді хусточку, серветку або рушник. Укушену кінцівку можна потримати під струменем води. Необхідно прийняти і знеболюючі ліки.

 

              Інженер з охорони праці                                       М.І.Костенко