Крапельний полив в ДП "Остерський лісгосп"

10 жовтня 2018

     Цього року ДП «Остерське лісове господарство» на власному досвіді переконалося в перевагах такого методу зрошування як крапельний полив.

Крапельний полив – спосіб при якому вода подається безпосередньо в прикореневу зону рослини за допомогою дозаторів крапельниць,дозволяє отримати значну економію води та добрив, не викликає водну ерозію грунту.

     Як повідомляє вільна енциклопедія «Вікіпедія» - широке використання даний метод вперше отримав в Ізраїлі, де в умовах дефіциту води в 1950-х роках почали досліди по запровадженню крапельного поливу.

Виявилось, що у лісовій галузі ця розробка теж корисна. Лісництва які використовували крапельний  полив змогли на відносно невеликих площах отримати значну кількість високоякісного посадкового матеріалу.

Так, наприклад, у Олишівському лісництві на площі 0,006 га. Вдалося виростити 23.9 тис. шт. стандартних саджанців дуба черешчатого, на площі 0,008 га. – 23,8 тис. шт. вільхи чорної, та на площі 0.008 га. – 25,1 тис. шт.

     Ці саджанці стануть в нагоді на осінню лісокультурну компанію 2018 року, і на весняну 2019 року, на площах ,де планується лісовідновлення листяних порід.