Догляди лісових культур

14 червня 2019

      Основною задачею лісівників є вирощування продуктивних лісових насаджень.Не встигли відпочити руки від створення лісових культур як розпочався новий відповідальний період – догляди .У зв’язку з великим обсягом весняних опадів лісові культури потребують особливої уваги.

     На сьогодні остерськими лісівниками проводяться різні види доглядів: ручне прополювання у рядках, скошування трави у міжряддях мотокущорізами, але самим економним та ефективним є догляд за допомогою агрегату  КЛБ – 1.7, який розроблений саме для доглядів за лісовими культурами створеними на зрубах . Знаряддя агрегується з тракторами марки МТЗ -80 , МТЗ – 82, ЮМЗ -6КЛ та дозволяє провести за 8 годинну робочу зміну в середньому 5 га догляду за лісовими культурами. Але цей вид догляду має свої особливості.

     Ефективність догляду залежить від правильно налагодженого кута атаки знаряддя та майстерності і відповідального ставлення тракториста. Робочі органи машини повинні забеспечувати максимальне знищення бур’янів та не пошкоджувати молоді дерева.                     У нашому господарстві на власному досвіді переконалися що це можливо. Крім того дана операція за декілька доглядів забеспечує повернення пласта родючого грутну котрий попередньо був розгорнутий плугом ПКЛ – 70 для створення борозен під посадку лісових культур