Державне підприємство “Остерський лісгосп” – будні!

23 червня 2016

   Державне підприємство “Остерський лісгосп” – будні!

 

                       Остерський лісгосп розташований в Козелецькому та Чернігівському районах, організований в 1936 р на базі Остерського ліспромгоспу згідно постанови ЦВК СРСР від 2.07.1936р.

                       В 1960р , у відповідності з постановою Ради Міністрів УРСР від 30.11.1959р №1834 “Про реорганізацію системи управління лісовим господарством і лісозаготівлями Остерський лісгосп реорганізований в лісгоспзаг з покладанням на нього функцій : ведення лісового господарства, лісозаготівель, підсочка соснових  насаджень і часткової переробки деревини.

                       В 1991р з метою покращення державного управління лісовим  господарством України, подальшого розмежування функцій державного управління лісами з функціями господарської діяльності,  лісгоспзаг у відповідності з наказом Міністерства лісового господарства України від 31.10.1991р №133 реорганізований в держлісгосп. На даний час – це державне підприємство “Остерський лісгосп”.

                       Загальна площа лісового фонду лісгоспу складає 30,0 тис.га, її обслуговують

8 лісництв: Сорокошицьке, Косачівське, Моровське, Остерське, Горбачівське, Придес-

Нянське, Козелецьке і Олишівське . Крім того в лісгоспі функціонують такі цехові підрозділи: Остерський лісопромисловий комплекс і Бобровицька навантажувальна дільниця.

                   Лісгосп виконує весь комплекс робіт по вирощуванню і експлуатації лісових ресурсів: заготівля лісового насіння, вирощування посадкового матеріалу в розсадниках, лісорозведення,  догляд  за  лісовими  насадженнями,  охорона  лісів  від пожеж,шкідників

і хвороб,  заготівля  лісопродукції  на  рубках   головного  користування  і   рубках ,

пов”язаних з веденням лісового господарства, часткова переробка деревини на пиломатеріали і іншу продукцію, реалізація лісопродукції на внутрішньому і зовнішньому ринку.

                       Лісгосп щорічно заготовляє ліквідної деревини на рубках головного користування та рубок, пов”язаних з веденням лісового господарства    –         75-77тис.м3.

                       Державним підприємством “Остерський лісгосп” успішно  проведена  весняна лісокультурна кампанія 2016 р. В стислі строки проведено посадку лісових культур в Держлісфонді на площі 146 га, створення  захисних насаджень – 31 га, доповнено лісових культур на площі 146 га та захисних насаджень – 60 га, посіяно лісових розсадників основних лісоутворюючих порід –    3,5 га

                       Найкращих показників у виробничій діяльності за 1 кв. поточного року досягли відповідно Моровське, Косачівське та Остерське лісництва.

                     Лісництвами Остерського лісгоспу безкоштовно відпускався посадматеріал  теріторіальним громадам району , школам та технікумам.

                       У 2015 р. лісгоспом проведено рубки головного користування на площі – 158 га, при цьому заготовлено ліквідної деревини – 48,1 тис. кбм; а також рубки формування та оздоровлення лісів на площі – 1279 га із загальним запасом 34,6 тис.кбм. В минулому році лісництвами лісгоспу створено лісових культур в Держлісфонді на площі 253 га, захисних насаджень – 40 га, плантацій – 6 га; доповнено лісових культур на площі 306 га і захисних насаджень на площі – 39 га; проведено догляд за лісовими культурами в ДЛФ на площі 606 га і захисними насадженнями – 200 га; вирощено посадкового матеріалу 1760,5 тис.шт. сіянців та саджанців на площі 1,1 га; заготовлено лісового насіння – всього 1151 кг, в т.ч. сосни – 130 кг, дуба – 944 кг.

                       На даний період колектив лісгоспу працює  на основних  лісогосподарських роботах., охороняючи зелені легені України.

 

     Головний лісничий  ДП “Остерський лісгосп”                               Ю.О.Бійчук