Чернігівські лісівники переймали протипожежний досвід колег Туреччини

08 липня 2019

          У період з 24 по 28 червня 2019 року відбувся навчальний візит представників Держлісагенства до м.Анталія (Туреччина) з метою вивчення досвіду запобігання лісовим пожежам та боротьби з ними.

         Делегація українських лісівників складалася з 15 спеціалістів лісового господарства  серед яких  Єленич Володимир Дмитрович - заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ та Бійчук  Юрій  Олександрович – головний  лісничий  ДП «Остерське лісове господарство»

            Метою навчального візиту було вивчення комплексної системи протипожежного захисту лісів та реагування на загоряння в екосистемах.

        Варто  зазначити, що турецькі колеги мають високий рівень організації робіт з протипожежного захисту лісів, до того ж тамтешній клімат відрізняється високими температурними показниками та вітряною погодою. Однак турецькі лісівники  мають найсучаснішу техніку та найновіше обладнання, а роботи в цьому напрямку ведуться згідно з останніми світовими розробками та надбаннями, тому у них є чому повчитися.

        Обмін досвідом  в цьому напрямку  завжди є актуальним, оскільки ми прагнемо мінімалізувати  лісові пожежі та зберегти ліс від їх можливих наслідків.

         Лісівники Туреччини мають достатнє державне фінансування, сучасну техніку та обладнання, а також використовують для пожеж авіацію. Господарювання ведеться згідно з останніми світовими розробками і надбаннями . Тому представникам лісового господарства України було корисно послухати та перейняти досвід закордонних колег для вдосконалення та впровадження в свою систему охорони лісу від пожеж нових та головне дієвих методів захисту.

            Було багато чого повчитися та перейняти досвід для втілення у нашій роботі, щоб завжди приймати виважені рішення у надзвичайних ситуаціях, ніколи не поспішати, розробляти стратегію та кілька варіантів, які дозволяють уникнути поширення лісової пожежі та зменшити її наслідки.