БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ВОГНЕМ В ЛІСІ

30 серпня 2018

          На більшості території України, крім крайнього заходу, очікується найвищий рівень пожежної небезпеки в лісах. Традиційно найчастіше горять ліси на півдні України, особливо в Херсонській області. Мабуть, найвідоміша  лісова пожежа, яка виникла 19 серпня 2007 року, коли вогнем було охоплено рекордну для цього сторіччя площу лісів Херсонщини – майже 8 750 га. Остання масштабна пожежа біля села Раденськ Олешківського району спалахнула 29 травня 2018 року. Вогонь охопив територію площею близько 580, з яких 265 га пошкоджено верховим вогнем.

         У ДП “Остерський лісгосп” на даний час сталось чотири лісові пожежі на площі 1,96 га. Ці лісові пожежі ліквідовані силами та технікою лісгоспу. Для гасіння лісових пожеж на підприємстві використовуються сім пожежних автомобілів та три пожежні модулі. В п’яти лісництвах на пожежно-спостережних вежах встановлено систему відеоспостереження, яка дає змогу виявити пожежу за 25-30 км від контори лісництва, в момент її виникнення.

         Головною причиною виникнення лісових пожеж  у 90% є людський чинник. Тому адміністрація  ДП “Остерський лісгосп” звертається  до населення  Козелецького району на час великого ступеня пожежної небезпеки утримались від відвідування лісових масивів. Проводити відпочинок необхідно в місцях спеціально створених  для відпочинку населення, на рекреаційних пунктах.

         Порушення вимог пожежної безпеки у лісах тягне за собою накладання штрафу на громадян до 170 грн., а на посадових осіб до 200 грн.. Ті самі дії вчинені в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян до 340 грн. і посадових осіб до 1700 грн.

         Громадяни  при виявленні лісової пожежі повинні відразу ж прийняти всі заходи по її  ліквідації  та повідомити про неї  державну лісову охорону (3-13-31), пожежну охорону (101), працівників поліції (102).

 

Громадяни! Будьте обережні з вогнем в лісі.

        

 

 

          Інженер охорони  та захисту лісу 

ДП «Остерський лісгосп»                           Олександр Жила