Бережіть ліс від вогню
25 квітня 2014

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ВОГНЮ
Погожі весняні дні, відпочинок у лісі, вечір біля багаття – один з найкращих вихідних днів. Мало хто знає, що 95-98% лісових пожеж, які щорічно виникають у лісах України, трапляються саме з вини населення. Це й не загашене багаття, це й недопалок, кинутий чиєюсь недбалою рукою на суху лісову траву, весняне випалювання рослинності на пустищах та сільгоспугіддях. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 80 років.
В пожежонебезпечний сезон в лісі заборонено розпалювати вогнища в хвойних молодняках, в місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев.
Розведення вогню дозволяється на спеціально для цього відведених місцях. В кінці вогонь повинен бути засипаний землею або залитий водою.
Велику небезпеку для лісу причиняють сільськогосподарські пали /випалювання сухої торішньої трави та стерні/ які проводять в місцях , що прилягають до лісу і не ізольованих від лісового масиву мінералізованою смугою.
Незважаючи на це, кожен рік проводять сільськогосподарські пали, які приводять до лісових пожеж.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян до 170 грн., а на посадових осіб до 200 грн.
Випалювання стерні, луків, пасовищ без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян до 170 грн. , на посадових осіб до 1190 грн.
Ті самі дії вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян до 340 грн. і на посадових осіб до 1700 грн.
Громадяни при виявленні лісової пожежі повинні відразу ж прийняти всі заходи по його ліквідації, а при неможливості загасити пожежу необхідно повідомити про неї лісову охорону (3-13-31), пожежну охорону (101), працівників міліції (102) або виконком Ради народних депутатів.
Лісівники створюють лісові насадження, охороняють їх від пожеж, шкідників та хвороб. В лісі знаходять собі притулок безліч лісових звірів, птахів, та на жаль, в більшості випадків саме людина стає головною причиною знищення пожежами лісових насаджень. Необхідно подбати про ліси і обачливо поводитись у цьому осередку природи.
Нам жити на цій землі. Від нас залежить , якою побачать її наші нащадки.
Інженер охорони і захисту лісу
ДП “ Остерський лісгосп” О.М.Жила