Бережіть ліс від вогню

25 квітня 2014

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ВОГНЮ

 

                 Погожі весняні дні, відпочинок у лісі, вечір біля багаття – один з найкращих вихідних днів. Мало хто знає, що 95-98% лісових пожеж, які щорічно виникають у лісах України, трапляються саме з вини населення. Це й не загашене багаття, це й недопалок, кинутий чиєюсь недбалою рукою на суху лісову траву, весняне випалювання рослинності на пустищах та сільгоспугіддях. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 80 років.

                В пожежонебезпечний  сезон в лісі заборонено розпалювати вогнища в хвойних молодняках, в місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев.

             Розведення вогню дозволяється на спеціально для цього відведених місцях. В кінці вогонь повинен бути засипаний землею або залитий водою.

             Велику небезпеку для лісу причиняють сільськогосподарські пали /випалювання  сухої торішньої трави та стерні/ які проводять  в місцях , що прилягають до лісу і не ізольованих від лісового масиву мінералізованою смугою.

            Незважаючи на це, кожен рік проводять сільськогосподарські пали, які приводять до лісових пожеж.

            Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян до 170 грн., а на посадових осіб до 200 грн.

            Випалювання стерні, луків, пасовищ без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян до 170 грн. , на посадових осіб до 1190 грн.

   Ті самі дії вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян до 340 грн. і на посадових осіб до 1700 грн.

            Громадяни при виявленні лісової пожежі повинні відразу ж прийняти всі заходи по його ліквідації, а при неможливості загасити пожежу необхідно повідомити про неї лісову охорону (3-13-31), пожежну охорону (101), працівників міліції (102) або виконком Ради народних депутатів.

           Лісівники створюють лісові насадження, охороняють їх від пожеж, шкідників та хвороб. В лісі знаходять собі притулок безліч лісових звірів, птахів, та на жаль, в більшості випадків саме людина стає  головною причиною знищення пожежами лісових насаджень. Необхідно подбати про ліси і обачливо поводитись у цьому осередку природи.

              Нам жити на цій землі. Від нас залежить , якою побачать її наші нащадки.

 

 

                                Інженер охорони і захисту лісу

ДП “ Остерський   лісгосп”                                     О.М.Жила