Бережіть ліс від пожеж

05 квітня 2021

         Лісові пожежі завдають великої шкоди природі та державі.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людей до природи: не погашені під час відпочинку багаття, кинуті в суху траву недопалки та непогашені сірники, дитячі пустощі з вогнем, а також підпали сухої трави та очерету.

Чинним законодавством передбачена відповідальність за:

- порушення вимог пожежної безпеки в лісах – накладення штрафу на громадян 1530 – 4590 грн. і на посадових осіб 4590 – 15300 грн.

- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – накладення штрафу на громадян 4590 – 15300 грн. і на посадових осіб 10710 – 30600 грн.

- випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – накладення штрафу на громадян 3060 – 6120 грн. і на посадових осіб 12600 – 21420 грн.

Лісівники ДП «Остерський лісгосп» звертаються до Вас, як до свідомих жителів Чернігівщини, дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісах.