БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ 2018 рік

13 квітня 2018

                                      БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ.

 

            Ліс – природне багатство нашої країни. Ліс є джерелом цінної деревини, яку широко використовують в народному господарстві , а головне являється джерелом кисню. Лісові насадження запобігають ерозійним процесам, регулюють поверхневий стік, сприяють нагромадженню вологи в грунті, збільшенню водності рік, захищають береги річок і водойм від руйнування.

            Але людина звертається до лісу не тільки з корисною метою, вона йде туди, щоб милуватися різновидністю пейзажів, бо ліс – чудове творіння природи, яке приваблює своєю красою. У лісових насаджень є не тільки друзі, а й вороги : шкідники та хвороби лісу, але найстрашнішим ворогом лісу був і залишається до теперішнього часу вогонь.

            Пройшов по лісу вогонь і залишив позаду себе голу землю, чорні обгорілі стовбури і крони дерев, мертву тишу. Мине десятки років, поки на згарищі знову зашумлять ліси, такі ж могутні і прекрасні якими вони були до пожежі.

            Головна причина виникнення пожежі – це сільськогосподарські пали, необережне поводження з вогнем в лісі і невиконання “Правил пожежної безпеки в лісах України”.

            В 2017 році для запобігання виникнення лісових на території лісгоспу влаштовано мінералізованих смуг 351 км, проведено догляд за раніше створеними смугами 946 км, перекрито 112 позапланову дорогу, виставлено 132 шт. наглядної агітації, проведено 93 рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки. За порушення “Правил пожежної безпеки в лісах України” до адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб.

            В 2017 році на території лісгоспу виникло 5 лісових пожеж на площі

2,8 га.

            В пожежонебезпечний  сезон в лісі заборонено розпалювати вогнища в хвойних молодняках, в місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев.

            Розведення вогню дозволяється на спеціально для цього відведених місцях. В кінці вогонь повинен бути засипаний землею або залитий водою.

            Велику небезпеку для лісу причиняють сільськогосподарські пали /випалювання весною сухої торішньої трави та стерні/ які проводять  в місцях , що прилягають до лісу і не ізольованих від лісового масиву мінералізованою смугою. 

            Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян до 170 грн., а на посадових осіб до 200 грн.

            Випалювання стерні, луків, пасовищ без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян до 170 грн. , на посадових осіб до 1190 грн.

Ті самі дії вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян до 340 грн. і на посадових осіб до 1700 грн.

            Громадяни при виявленні лісової пожежі повинні відразу ж прийняти всі заходи по його ліквідації, а при неможливості загасити пожежу необхідно повідомити про неї лісову охорону (3-13-31),  працівників пожежної охорони (101).

           

Громадяни! Будьте обережні з вогнем в лісі. Бережіть народне добро.

           

 

Інженер охорони та захисту лісу

ДП “Остерський лісгосп”                                                               О.М.Жила