Бережіть ліс від пожеж

29 липня 2013

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД  ПОЖЕЖ

 

           Триває літня спека. Сьогодні в хвойних лісах Козелецького району високий клас пожежної небезпеки, а тому їх відвідувати заборонено. З метою забезпечення належного протипожежного захисту лісів від пожеж голова Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменко В.М. підписав розпорядження №183 в якому записано «У період високої пожежної небезпеки заборонити відвідування населенням лісів, в’їзд до них транспортних засобів, крім службової, лісогосподарської та пожежної техніки.

           В цей період державна лісова охорона проводить багато рейдів лісовими масивами, створюють протипожежні мінералізовані смуги та проводять догляд за уже існуючими

мінералізованими смугами, обмежують доступ у найбільш уразливі до виникнення пожеж лісів закриваючі дороги шлагбаумами з попереджуючими знаками.

           Лісівники проводять серед місцевого населення та відпочиваючих значну роз’яснювальну роботу, як запобігти пожежам та що робити при їх виникненні. Але периметр хвойних лісів великий, а тому неможливо виставити лісову охорону через кожні 50 метрів.

            Ми звертаємось до всіх жителів району, а також гостей, які приїздять на відпочинок: у цей пожежонебезпечний період утримуйтесь від відвідування хвойних молодняків, бо це може привести до їх загоряння. Для відпочинку населення в лісах спеціально створені рекреаційні місця.

            Нагадуємо, що тих хто буде порушувати лісове законодавство та розпорядження голови облдержадміністрації, будемо притягувати до адміністративної відповідальності.

            Пам’ятайте: непогашені багаття, сірники, недопалки – головні вороги лісу!

            Лісова пожежа – це суворе явище. Якщо зневажати протипожежними правилами, якщо безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Це завдасть великої шкоди не тільки народному господарству, але й екології.

            Давайте зробимо все можливе, щоб зберегти ліс, який є національним багатством і красою нашого краю. 

 

 

         Головний лісничий ДП «Остерський лісгосп» Судак В.П.