26 квітня 2019р день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2019

            26 квітня 2019р день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. День встановлений в Україні згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

           26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації та їхали назад. На зміну приїздили інші.

         Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Працівники ДП «Остерське  лісгосове господарство», а саме Падій Григорій Петрович, Данилець Іван Прокопович, Мусієнко Микола Степанович, Шелепень Генадій Олександрович, Пузирний Василь Григорович, а також Пахар Віктор Андрійович, якого вже немає на жаль серед нас, внесли свій вклад в ліквідацію найбільшої в світі технологічної катастрофи.

         Навіть короткий час, проведений в зоні відчуження, серйозно відобразився на здоров’ї людей. Після повернення учасники ліквідації стали відчувати на собі важкі наслідки радіаційного опромінення. Більшість з них заплатили за це здоров’ям та життями.

           ДП «Остерське  лісгосове господарство» шанує та пам’ятає наших працівників  ,  які ліквідували наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції  ми шануємо та пам’ятаємо тих людей, які незважаючи на  смертельну загрозу для свого життя, зробили все, щоб захистити та вберегти мирних людей від жахливої  біди – Чорнобильської трагедії!

 

МИ ВДЯЧНІ ВАМ, ГЕРОЇ!