1БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ

29 липня 2016

 

 

 

 

                                               БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ

 

           Прекрасні ліси прикрашають наш Козелецький край. Щорічно тільки ДП «Остерський лісгосп» в нашому районі на землях державного лісового фонду створює в межах 150-200 гектарів лісових насаджень та на землях непридатних для сільськогосподарського виробництва 40-50 га захисних насаджень. Пройде не один десяток років, перш ніж вони перетворяться в могутній ліс. Немає кращого за ліс місця відпочинку. Але щорічно в періоди св’яткових і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки та по гриби і ягоди, спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників. Загасити лісову пожежу дуже важко навіть за наявності спеціальної техніки. Тому заходи з попередження лісових пожеж є оперативним інструментом лісової охорони у боротьбі з лісовими пожежами. З метою забезпечення належного протипожежного захисту території району від пожеж в природних екосистемах Козелецька районна державна адміністрація видала розпорядження  про заборону відвідування населенням хвойних молодняків, в’їзд до них транспортних засобів, крім службової і спеціальної лісогосподарської техніки в періоди високого та надзвичайно високого класу пожежної безпеки.

      Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

     - у пожежонебезпечний сезон не запалюйте багаття у хвойних молодняках, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;

     - не кидайте незагашені цигарки та сірники, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;

     - перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;

     - не залишайте в лісі скляний посуд: під променями сонця звичайна пляшка може перетворитися на своєрідну лінзу і спричинити займання;

     - не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітника.

       Пам’ятайте, що при виявленні лісової пожежі необхідно відразу ж прийняти всі заходи по його ліквідації, а при неможливості загасити пожежу необхідно повідомити про неї лісову охорону (3-13-31), пожежну охорону (101), працівників міліції (102) або виконком Ради народних депутатів.

         В охороні лісів від пожеж немає дрібниць, і тому ДП “Остерський лісгосп” приділяє увагу всім  складовим – від швидкого виявлення  спалаху пожеж до оперативного їх гасіння,  від підготовки техніки й створення запасу  пального до виявлення винних і притягнення їх до відповідальності.

        В 2016 році лісова охорона лісгоспу виявила та притягнула до відповідальності  5 порушників правил пожежної безпеки в лісі та осіб які проводили випалювання сухої рослинності.

        Наш спільний громадський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі, дотримуватись правил пожежної безпеки. 

        Лісівники створюють лісові насадження, охороняють їх від пожеж, шкідників та хвороб. В лісі знаходять собі притулок безліч лісових звірів, птахів, та на жаль, в більшості випадків саме людина стає  головною причиною знищення пожежами лісових насаджень. Необхідно подбати про ліси і обачливо поводитись у цьому осередку природи.

       Ліс – це наше спільне багатство – невичерпне джерело здоров’я і краси, безцінний скарб який ми повинні залишити прийдешнім поколінням. Збережімо його!

 

 

 

 

                  Інженер охорони і захисту лісу    

                    ДП “ Остерський   лісгосп”                                    Олександр Жила